Żydolewica i żydoprawica

21 marca 2013 § Dodaj komentarz

„(…) Kiedyś krakowskie „Arcana” ujawniły protokoły przesłuchań Kuronia, podczas których ten perswadował pułkownikowi Lesiakowi, że władze PRL muszą się podzielić władzą z opozycją, i to właśnie z tą grupą opozycyjną, którą reprezentował Kuroń, bo tylko ona jest w stanie odpowiedzialnie przeprowadzić nomenklaturę przez ustrojową transformację. Cóż za wrzask się wtedy podniósł! (…) Wyjaśnieniem zagadki było porównanie dat. Wynikało z niego, że w czasie, gdy Kuroń usilnie namawiał komunistów do negocjacji, do których ostatecznie zasiedli, Michnik terroryzował pozostałe środowiska opozycyjne swym pryncypializmem. 

Kto nie pamięta jego dumnego listu, pisanego z więzienia do generała Kiszczaka? Boże mój, jakże wszyscy podziwiali radykalizm i niezłomność Michnika, jego stanowczość w odrzucaniu jakichkolwiek rozmów z komunistami, jego pryncypialne potępienie „świń”, które gotowe by były partyjnemu podać rękę! (…)”

„Czarna dziura najnowsza”, Rafał Ziemkiewicz, UważamRze Historia 9/2012

***

uwazamrze_historia

Reklamy

Tagged: , , , , , ,

Komentarz przed publikacją trafi do moderacji

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Żydolewica i żydoprawica at Każdy naród ma własne pojęcie o dobrem i złem, i swoje własne dobro i zło..

meta