Szlomo Sand: naród żydowski został wymyślony

3 września 2011 § 3 Komentarze

„(…) Aby zbudować naród, trzeba było spreparować jego pamięć. Francuscy nacjonaliści odwoływali się do starożytnych Galów, włoscy do Juliusza Cezara, a niemieccy do Teutonów. Żydzi wzięli z nich przykład. Ogłosili, że Rzymianie wypędzili ich przodków z Palestyny, ci rozeszli się po całej ziemi, ale teraz muszą znowu połączyć się w jeden naród.

Ale przecież to jest fakt – w Europie, Afryce i w Azji istniały lub nadal istnieją skupiska Żydów.

Tak, ale wszyscy ci ludzie nie są wcale potomkami wypędzonych Żydów z Palestyny. Mało tego, w sensie etnicznym wcale nie są Żydami. To przedstawiciele rozmaitych innych ludów i narodów, których przodkowie przed wiekami nawrócili się na religię judaistyczną. Żydzi znaleźli się na całym świecie nie dzięki jakiejś mitycznej wędrówce ludów, tylko dzięki masowemu nawracaniu! Bycie Żydem w Europie czy Afryce nie miało nic wspólnego z narodowością. Żydami byli po prostu wyznawcy judaizmu.

Judaizm jest jednak ściśle powiązany z tożsamością etniczną.

Teraz tak. Ale wystarczy przestudiować starożytne źródła arabskie, wczesnochrześcijańskie, pogańskie czy żydowskie (z Talmudem na czele), aby się przekonać, że religia judaistyczna długo była religią nawracającą. Od II wieku przed narodzeniem Chrystusa aż do IV wieku naszej ery judaizm był najważniejszą monoteistyczną religią na świecie, której celem było pozyskanie jak najwięcej nowych wyznawców. Przekonanie pogan, że powinni wierzyć w jednego Boga, co robiono zresztą bardzo skutecznie. I stąd na świecie wzięło się tylu Żydów. (…)”

„Naród żydowski został wymyślony”, Rzeczpospolita, Piotr Zychowicz, 28 listopada 2009 [link]

***

„Zaginione plemiona Żydów z Chin i Indii dokonują aliji” [link]

 

Reklamy

Tagged: , , , , , ,

§ 3 Responses to Szlomo Sand: naród żydowski został wymyślony

 • Ciekawa informacja 🙂 nawet bardzo intrygująca !

  • Boomcha pisze:

   Po prawej jest obrazkowy odnośnik do wywiadu z prof. Sandem jaki przeprowadził w 2009 Piotr Zychowicz (Rzeczpospolita).

   Jeśli dobrze rozumiem konsekwencje tego stanowiska, to wychodziłby na to, że gang rabinów (taką koszerna Al kaida) używa mitologii rabinackiej (tzw. judaizmu rabinicznego) do rządzenia światem, a bezpośrednim narzędziem są zindoktrynowane tłumy przekonane o swojej „narodowej” wyższości, o „wybraństwie” w imię którego można z gojowskim bydłem robić bezkarnie co tylko się zechce.

   To dopiero byłby ciekawy materiał na książkę.

   Shalom!

Komentarz przed publikacją trafi do moderacji

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Szlomo Sand: naród żydowski został wymyślony at Każdy naród ma własne pojęcie o dobrem i złem, i swoje własne dobro i zło..

meta